EĞİTMENLER

 • Olcayto CENGİZ Manajans / JWT
  Kreatif Direktör

  Manajans / JWT’de Kreatif Direktörlük görevini üstlenen Olcayto Cengiz, dijital reklam sektörünün önde gelen isimlerindendir.

  1996 senesinde başladığı reklamcılık kariyerinin son yıllarında Pure, Promoqube, Ping gibi sektörün önemli dijital ajanslarında yaratıcı stratejist, yaratıcı yönetmen, başkan yardımcısı gibi pozisyonlarda yer almıştır.

  Olcayto Cengiz, profesyonel iş hayatının yanı sıra, sosyal medya, dijital iletişim, dijital strateji, markalaşma gibi konularda çeşitli üniversitelerde ve kurumlarda ders vermekte ve eğitim programlarına konuşmacı olarak katılmaktadır.

 • Arda ERDİK Tribal Worldwide İstanbul
  Yaratıcı Yönetmen

  Reklamcılığa 2001 yılında reklam yazarı olarak başladı.
  2006 yılından bu yana DDB İstanbul grubunda çalışıyor.

  2012 yılında kariyer molası verip dünya turuna çıktı.
  Döndüğünden beri de Tribal Worldwide İstanbul’un yaratıcı yönetmenliğini yapıyor.

  Tribal Worldwide İstanbul, Arda Erdik’in yaratıcı liderliğinde kısa sürede Türkiye’nin en yaratıcı ajanslarında biri haline geldi.
  Ajans 3 yıl içinde, Cannes Lions, Clio, Epica, Golden Drum, New York Festivals, Eurobest dahil olmak üzere, uluslararası ve ulusal yarışmalardan 100’den fazla ödül kazandı. Advertising Age tarafından 2014 yılının Yeni Nesil Ajansı seçildi. Ayrıca Büyük Ödül de dahil olmak üzere son 3 yılda Kristal Elma’dan 41 ödülle döndü.

  Arda Erdik, 2011 yılından beri de Kadir Has Üniversitesi’nde Reklam Yazarlığı dersleri veriyor.

 • Görkem URAZ Sesli Harfler
  Yönetici Ortak

  Görkem Uraz, SesliHarfler Reklam Ajansı kurucularından olup, aynı zamanda ajansın Yönetici Ortağı’dır.

  Reklamcılık hayatına 1999 yılında reklam metin yazarı olarak Penajans D’Arcy’de başladı. Yüksek lisans eğitimi için ara verdiği kariyerine 2006 yılında SesliHarfler’in kurucu ortağı olarak yeniden döndü.

  SesliHarfler’in yanı sıra Reach&Touch Experiental Marketing ajansının da kurucu ortağı olan Görkem Uraz, 4 yıldır İzmir Ekonomi Üniversitesinde “Dijital Medya Stratejileri” dersi veriyor.

 • Melih DİNÇER Karbonat
  Kurucu / Yönetici Ortak

  Melih Dinçer, Türkiye’nin başarılı reklam ajanslarından Karbonat’ın kurucusu ve yönetici ortağıdır.

  Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduğu 2001 yılında Türkiye’nin ilk online tasarım ve baskı portalını yabancı bir yatırımcıyla kurmuştur. Büyüme sürecini hızlandırmak için portalı İngiltere’de hizmete sunmuş; ardından Amerika ve Dubai ofisleriyle birlikte şirketi yatırım sermayesine tamamen satarak halen sahibi olduğu ajansın temellerini kurmuştur.

  Melih Dinçer, Karbonat’ı yönetmenin yanısıra, dijital ve sosyal medya konusunda konfrenaslara konuşmacı olarak katılmakta ve bu alanlarda kurumsal eğitim vermektedir.

 • Yakup BAYRAK Sherpa
  Kurucu

  Yakup Bayrak, Sherpa tasarım stüdyosu kurucusudur.

  Sherpa, 1 Mayıs 2013’te Yakup Bayrak tarafından kurulmuş ve toplamda 350’i aşkın dijital proje geliştirme sürecinde deneyim kazanmış 10 kişilik bir tasarım stüdyosudur. Yerli ve uluslararası markalara, start-up’lara ve internet girişimcilerine kullanıcı odaklı çözümler tasarlar.

  Yakup Bayrak, aynı zamanda girişimcilere yönelik Ciz.io ve DAM Growth Hackers platformlarının kurucusu olup, yine kendi girişimi olan Dijital Stüdyo kapsamında UX ve Growth Hacking eğitimleri vermektedir.

 • Samet Ensar SARI Dekatlon Buzz
  
CEO

  Türkiye’nin ilk ve lider sosyal medya ajanslarından biri olan Dekatlon Buzz’ın kurucusu ve ajans başkanıdır.

  Daha öncesinde de Türk Ekonomi Bankası, Siemens ve Vodafone’da calışmıştır. Kariyergenç İnsan Kaynakları’nda İş Geliştirme Müdürü olarak görev almıştır. 20’den fazla üniversitede yaklaşık 10.000 öğrenciye çeşitli konferanslar ve eğitimler vermekle birlikte, çeşitli eğitim kurumlarında ve üniversitelerde eğitmen olarak görev yapmaktadır.

  Geçmişte birçok sivil toplum kuruluşunun da içerisinde yer almıştır: Genç Endüstri Mühendisliği Derneği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Institute of Industrial Engineering Türkiye Kolu Kurucusu ve Yönetim Kurulu üyeliği, Toplumsal Duyarlılık Projeleri üyeliği bunlardan bazılarıdır.

 • Berkant KURU Vivaki Turkey
  Medya Planlama Direktörü

  Berkant Kuru, Publicis Grup bünyesinde global bir dijital reklam ajansı olan Vivaki’nin Türkiye şubesinde Medya Planlama Direktörlüğü yapmaktadır.

  VivaKi, 2008 yılında Publicis Grup ve grubun bünyesindeki ajansların medya ve dijital operasyonlarının gücünü birleştirmek ve dijitaldeki uzmanlığına ivme kazandırmak için kuruldu.

  Bugün VivaKi, Publicis Grup müşteri portföyüne katkı sağlamak için medyayı, verinin gücünü ve reklam teknolojilerini ölçüyor. VivaKi Operating System(VOS) ve VivaKi Exchange(VX) adlı iki bölümü ile VivaKi, Publicis Grup’a ajanslarını destekleyen rekabetçi bir profil sağlıyor.

 • Onur BİRSEN Glacial Multimedia USA
  Kurucu Ortak / CTO

  SEO üzerine yaptığı çalışmalarla, dünyanın en başarılı medikal pazarlama SEO uzmanlarından biri olan Onur Birsen, ABD merkezli Glacial Multimedia’nın CTO’su ve şirketin Türkiye Şubesi olan Buzul Teknoloji’nin CEO’su görevlerini sürdürmektedir.

  Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde lisans, University of New Hampshire’s Whittemore School of Business’te yüksek lisans eğitimini tamamladı. Harvard Üniversitesi’nde katıldığı IT programını başarıyla bitirdi.

  Onur Birsen, bugün Glacial Multimedia USA ve Buzul Teknoloji bünyesinde ulusal ve global 400’ün üzerinde müşteriye SEO/SEM hizmetleri veren geniş bir ekibi yönetmektedir.

 • Aykut ASLANTAŞ iProspect
  SEO Direktörü

  40 ülkede 50’den fazla ofisiyle Dünya’nın ilk search ajansı olan iProspect Türkiye’de SEO Director olarak çalışan Aykut, 2010 yılında bu yana tüm dünyada 35 ülkede bulunan Google Developer Group Türkiye’de gönüllü olarak Digital Marketing çalışmaları yapmaktadır. 2010 yılından beri Türkiye’nin yurt içi ve yurt dışı tüm üniversitelerinde SEO & SEM seminerlerini düzenlemiş olup; bir çok eğitim kurumları ile bu alanda eğitimler verip, Türkiye’nin önde gelen firmalarına da kurumsal özel seminerler düzenlemekte ve online pazarlama danışmanlıklarını yapmaktadır.

  2012 yılının Ekim ayında bilişim alanında Türkiye’nin önde gelen yayın evlerinden biri olan Pusula Yayınevi’yle birlikte SEO & SEM üzerine kitabı tüm kitapçılarda yer almış ve 2013 Ekim ayında 2. baskısı yayınlanmıştır.

 • Damla BAL Karbonat
  Kreatif Strateji ve Planlama Direktörü

  Damla Bal, dijital iletişim odaklı yeni nesil reklam ajansı Karbonat’ta Kreatif Strateji ve Planlama Direktörüdür.

  Anadolu Üniversitesi – İletişim Bilimleri Fakültesi, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler bölümü ve Kadir Has Üniversitesi – Sosyal Medya Akademisi mezunudur. Cenajans/Grey ve M.A.R.K.A.’da reklamcılık kariyerine başlamıştır.

  2006 yılında dijital pazarlama ajansı Pixelplus Interactive’in kadrosuna katılmış ve sektörün lider markaları için hazırlanan projelerde Dijital Metin Yazarı ve Stratejist olarak görev yapmıştır.

 • Evren KACAR Dijital Ajanslar
  Platformu Kurucusu

  Evren Kacar, dijital pazarlama sektöründe 13 senelik tecrübeye sahiptir.

  2002 senesinde Türkiye’nin ilk dijital ajanslarından Synergy İstanbul’u kurdu. Yükselen trendler doğrultusunda, 2010 senesinde Boomerang Sosyal Medya Ajansı kurucu ortağı oldu ve CMO pozisyonunu üstlendi. Bugün; her iki şirketin yönetiminde olmakla beraber, 2013’te başlattığı DijitalAjanslar.com projesi ile dijital pazarlama sektörünün gelişmesine destek oluyor.

  Evren Kacar, aynı zamanda global bir ajans ağı olan DAN Global – Digital Agency Network kurucularındandır.

 • Altuğ AYMER Smartis Interactive
  Ajans Kurucu Başkanı

  Altuğ Aymer, Deloitte Technology Fast50 Programı’nda, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında ödül kazanarak büyük bir başarıya imza atan Smartis Interactive Dijital Pazarlama Ajansı Kurucu Başkanıdır.

  Smartis Interactive, 1997 yılında İstanbul’da kuruldu. İçgörü olarak yaratıcılığı ve analitik düşünme yapısını benimseyen Smartis Interactive, genişleyen hizmet ağı ile “CRM odaklı marka yönetimi” ilkesini birlikte çalıştığı markalarla birlikte stratejilerine ekledi. Smartis Interactive bugün içlerinde BMW Türkiye, MINI Türkiye, Türk Hava Yolları, Doğan Holding, Land Rover, Sinpaş GYO, Ege Yapı Grup, Sur Yapı, Polimeks, Pakpen gibi markaların olduğu geniş müşteri portföyüne hizmet veriyor.

 • Emrah PAMUK Digital Partners
  Kurucu Ortak

  Emrah Pamuk, Digital Partners Dijital Medya Planlama Ajansı Kurucu Ortağıdır.

  Digital Partners A. Ş. Ströer Media AG yatırımıyla 2014 Ocak ayında bir Türk & Alman ortaklığı ile kurulmuştur.

  Digital Partners alanında Türkiye’de önde gelen isimleri bir araya getirerek oluşturduğu yapı ile dijital medya planlama sektöründe farklı bir soluk getirmiştir.

  Bünyesinde Medya Planlama & Satın Alma, Sosyal Medya Pazarlama, Tasarım, Google SEM & SEO, RTB, Adserver teknolojileri departmanlarını kurarak bu alanda Türkiye’de tüm süreçlerini kendi bünyesinde sürdüren sayılı ajanstan biri konumuna gelmiştir.

 • Özlem GARCIA Kuka Apps
  Yönetici Ortak

  Özlem Yumuşak Garcia, deneyimli bir mobil uygulama geliştirme firması olan Kuka Apps’in iş geliştirme ve marka yönetiminden sorumlu ortağıdır.

  Boğaziçi Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra; Overteam ve 41? 29! gibi reklam ajanslarında müşteri, proje yönetimi ve iş geliştirme konularında görev aldı.

   Ardından Hürriyet’e geçerek kadınlara yönelik portallerin yönetimini devraldı ve 1,5 sene süren bu görevin ardından, Hürriyet’in ilk ve tek video portali Hürriyet Web TV’yi kurdu ve yönetti.

  2014’te Kuka Apps’e ortak olarak katıldı.

  Markalara ve yaratıcı dijital ajanslara hizmet veren Kuka Apps’i, Türkiye’nin yetenekleri ve portföyü en güçlü mobil uygulama ajansı konumuna getirmek için aralıksız çalışmaktadır.

 • Murat ÖGAT Kuka Apps
  Genel Müdür

  Murat Ögat, deneyimli bir mobil uygulama geliştirme firması olan Kuka Apps’in kurucusu ve Genel Müdürüdür.

  Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Ideefixe, Doğan Online, 41? 29! ve Yogurtistan’da görev aldı. 2011 yılında Hakan Çizmeci ile beraber tamamen mobil kampanya ve uygulamalar üreten Kuka Apps’i kurdu.

  Markalara ve yaratıcı dijital ajanslara hizmet veren Kuka Apps’i, Türkiye’nin yetenekleri ve portföyü en güçlü mobil uygulama ajansı konumuna getirmek için aralıksız çalışmaktadır.

 • Aykut DUMAN Pepakura Digital
  Kurucu / Yönetici Ortak

  Aykut Duman, 2008 yılında kurulmuş, tam hizmet veren Dijital Pazarlama Ajansı Pepakura Digital’in kurucusu ve yönetici ortağıdır.

  Pepakura Digital, konusunda uzman bir ekipten oluşuyor ve markaların dijital pazarlama yolunda ihtiyaç duyabileceği tüm servisleri sağlamak için çalışıyor.

  Tüm dijital kreatifler için tasarım ekibi, websiteleri ve sosyal medya uygulamaları için yazılım ekibi ve iletişime güç katmak için sosyal medya ekibi ile tam hizmet veren bir ajans.

 • Selin ÖZYÜREK BKM
  Dijital Pazarlama Danışmanı

  Selin Özyürek, pazarlama üzerine kariyerine Garanti Bankası’nda başladı ve kısa sürede İnteraktif İletişim Yöneticisi oldu. Selin, Garanti Bankası’nın yüksek bütçeli dijital reklam kanallarının yönetiminde görev aldı.

  2011 yılında şu an dünyanın en büyük dijital ajanslarından biri olan DigitasLBi’a transfer oldu ve ajansta Sr. Müşteri İlişkileri Yöneticisi görevi alarak, ajansın Turkcell ve Garanti Bankası ile olan iletişimini yönetti.

  Selin, bugün BKM’nin dijital reklam kanallarını ve aynı zamanda Muhabbet Reklam Ajansı’nda Dijital Strateji hizmetlerini yönetiyor.

 • Altan ÇOLAK Sempeak
  Kurucu Ortak

  2003 yılında profesyonel “Reklam Satış” hayatına başladı, 2006 yılında üniversite eğitimini Satış ve Reklam Yönetimi, ardından İşletme Bölümünü bitirerek tamamladı.

  2011 yılında “Sempeak” Arama Motoru Reklam Ajansını ardından 2013 yılında “Red and Grey Media” Dijital Medya Reklam Ajansını kurdu. Her iki ajansı ve 2015 yılında kurduğu “Keyboard Medya” Satın Alma ve Planlama Ajansını “Peak Grup” çatısı altında topladı.

  Kurduğu şirketler ve 50 kişiden fazla çalışanı ile bu sektöre hizmet eden Altan Çolak, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

 • Zeynep GABRALI Somera
  
Chief Strategy Officer

  Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan ve Stanford Üniversitesi’nde High Performance Management eğitimi alan Zeynep Gabralı, Tayfa, Medina Turgul DDB, Wanda Digital ve PromoQube gibi ajanslarda çalışarak birçok ödülle reklamcılıkta yedinci senesini tamamladı.

  San Francisco kökenli start-up olan ve yedi ülkede faaliyet gösteren Talenthouse’un San Francisco merkez ofisinde Dijital Stratejist olarak görev aldı. New York’ta bulunan teknoloji Start-up’ı The Farm Soho’da Digital Marketing Manager olarak çalıştı. 2014 yılının ortasında Türkiye’ye döndü. Dünyanın 3. büyük ilaç firması olan Glaxo Smith Kline’a Dijital Pazarlama Danışmanlığı hizmeti verdi.

  2015 yılında Onedio.com’da Stratejik Planlama Direktörlüğü pozisyonunda görev aldı. 2016 yılı itibariyle Chief Strategy Officer pozisyonunda Somera’da görev almaktadır.

  Ayrıca New York kökenli reklamcı kuruluşu olan ADC Global Awards & Club ve CDO Türkiye üyesidir.

 • Serbay Arda AYZIT Contentus
  
Kurucu Ortak

  Serbay Arda Ayzıt, Türkiye’nin ilk ve en başarılı İçerik Ajansı Contentus’un Kurucu Ortaklarındandır.

  Serbay Arda Ayzıt, Eskişehir’de işletme eğitimi aldıktan sonra Galatasaray Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. İş hayatına e-ticaret alanında başlayan Serbay, 2 sene marka tarafında Online Pazarlama tarafında çalıştıktan sonra ajans tarafına geçiş yaptı.

  2 seneyi aşkın süredir Türkiye’nin en büyük Arama Motoru Pazarlaması ajanslarından biri olan SEM’de SEO Direktörü olarak kendi alanında lider internet sitelerine danışmanlık veriyor. Serbay Arda Ayzıt ayrıca Kurucu Ortağı olduğu Contentus İçerik Ajansı’nı yönetiyor.

 • Hamza ÖZGÖREN TEMSA – Mitsubishi
  Dijital Pazarlama Uzmanı


  Hamza Özgören, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olup Galatasaray Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi Yönetimi yüksek lisansı yaptı.

  İletişim alanında Almanya’nın önde gelen okullarından Hochschule RheinMain’da Medya Yönetimi dersleri aldı. Almanya’da eğitim aldığı dönemde, pazarlama iletişimi danışmanlık hizmeti veren Value Communication AG’de yaptığı stajla birlikte; Hp ve Xerox gibi markaların sosyal medya pazarlama çalışmalarında yer almaya başladı.

  Türkiye’nin köklü sosyal medya ajanslarından Boomerang İstanbul’da Sosyal Medya Uzmanı, Sosyal Medya Direktörü ve Ajans Direktörü olarak görev yaptı. Farklı alanlarda faaliyet gösteren 50’nin üzerinde yerel ve global markaya sosyal medya pazarlama danışmanlığı yaptı.

  Maastricht Üniversitesi, Stockholm Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi gibi okulların öğrencilerine sosyal medya pazarlama dersleri verdi.

  6 yıllık ajans deneyiminin ardından, Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Temsa Motorlu Araçlar’a Dijital Pazarlama Uzmanı olarak katıldı. Şu anda Mitsubishi Motors Türkiye’ye ait sosyal medya hesapları, web kanalları ve dijital projelerin yönetiminden sorumlu.

 • Can Pulat ÖĞÜN Digita
  Kurucu Ortak

  Can Pulat Öğün, Mühendislik, Yazılım, Veritabanı ve Haberleşme konularında uzman ekibi ile Türkiye’de ve dünyada kendi konularında uzman danışman kadrosunun birleşimi olan DIGITA’nın kurucusudur.

  DIGITA, bugüne kadar Amerika, Avrupa ve Türkiye’de yüzlerce şirket ve organizasyona destek olmuştur.

  Can Pulat Öğün, DIGITA’nın yönetimine ek olarak, Google Türkiye’nin verdiği kurumsal eğitim ve seminerlerde eğitmen olarak yer almaktadır. Arama Motoru teknolojileri ve Google Analytics uzmanlık alanlarındandır.

 • Devrim EKMEKÇİ Digita
  Kurucu Ortak

  1974 doğumlu S. Devrim Ekmekçi,  İTÜ Elektronik ve Haberleşme Müh.ve Bilgi Üniversitesi MBA mezunudur.

   2001 yılında Webtrends’in sertifikasını Almanya’da aldı. Türkiye’nin ilk web analizi ürün ve hizmetlerinin satışını ve danışmanlığını yapan bir firmadan web analiz ürün ve çözümleri üreten bir firmaya dönüşen yolculukta uzun seneler yönetici ortak olarak görev aldı. Onlarca markanın web analizi ve ilgili teknoloji projelerinin hayata geçirilmesinde katkı sağladı. 3 senedir Google Türkiye için ajanslara Google Analytics sertifika eğitimlerini veriyor.

  Şu anda DIGITA Danışmanlığın ortağı olarak iş geliştirmeden sorumlu. Dijital pazarlama konusunda ürün, hizmet ve danışmanlık sağlayarak firmaların dijital ortamı daha verimli ve etkin kullanmalarını sağlamayı amaçlıyor.

 • Gökbey İNAÇ Promoqube

  Müşteri Hizmetleri Direktörü

  Gökbey İnaç, Türkiye’nin en başarılı Sosyal Medya Ajansları’ndan Promoqube’da Müşteri  Hizmetleri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

  Gökbey İnaç, İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunudur. Marmara Üniversitesi’nde Reklam ve Pazarlama Master’ı yaptıktan sonra profesyonel hayata atıldı. Wanda Digital ve Plasenta gibi başarılı ajanslarda Sosyal Medya Uzmanı ve Müşteri İlişikleri Yöneticisi olarak çalıştı.

  Ogilvy & Mather Reklam Ajansı’nda Müşteri Direktörü olarak görev aldıktan sonra Promoqube’a transfer oldu. Gökbey İnaç, profesyonel hayatı boyunca birçok başarılı global ve ulusal marka ile çalışarak Kriz Yönetimi konusunda deneyim kazandı.

 • Uğur ESKİCİ n11.com
  SEO Direktörü

  GittiGidiyor & eBay şirketi bünyesinde SEO Uzmanı olarak çalışan Uğur Eskici, bugün n11.com’da SEO Supervisor olarak görev almaktadır.

  2006 yılından bu yana, ileri seviye SEO, e-ticaret ve strateji danışmanlığı, yazılım ve iş geliştirme üzerine çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca diğer ilgi alanları içerisinde Performance Engineering & Monitoring, Semantic Coding, Web Analytics, User Experience, Usability & Accessibility, SEM, Competitor Analysis ve Project Management yer almaktadır.

  SEO performansını artırmaya yönelik, ilgili ürünün analiz sürecinden, yazılım geliştirme, test ve live’a kadar geçen bütün sürece danışmanlık sağlayıp, yeni projeler geliştirmektedir.

 • Yiğit KONUR SEOZEO
  Kurucu

  Yiğit Konur, Türkiye’nin başarılı SEO Ajanslarından SEOZEO’nun Kurucusudur.

  Yiğit Konur, 2006 yılından bu yana SEO danışmanlığı ile ilgileniyor. 2010 yılında kurduğu SEOZEO ile sektöründe lider arama motoru optimizasyonu çözümleri sunmayı hedefliyor. SEOZEO 14 kişilik ekibiyle, Ankara – Bilkent Cyberpark, İstanbul Feneryolu’nda olmak üzere iki farklı ofiste konumlanıyor.

  Aynı zamanda SEOZEO ekibi, her sene düzenlenen Türkiye’nin ilk uluslararası SEO etkinliği SEOZONE’un da ev sahibi. Yiğit Konur halen, kurduğu şirkette Genel Müdür olarak çalışıyor ve SEOZEO markası altında arama motoru optimizasyonu ve dış-kaynaklar ile proje yönetimi konusunda kurumsal danışmanlık hizmetleri sağlıyor.

 • Gencay K. EVİRGEN Somera
  CEO

  Mobil oyunlar üreten ilk şirketini 2005 yılında Bilkent Bilgisayar Mühendisliği’nde okurken arkadaşlarıyla kurdu, büyüttü, ihracaat yapan bir şirket haline getirip, bir sene içerisinde Türkiye’nin en büyük telekom altyapı firmasına sattı. Ardından akademik kariyer hedefiyle ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği’ne yüksek lisans yaparken bir yandan da araştırma görevlisi olarak çalıştı ve savunma, telekom ve finans sektörlerinden birçok firmaya danışmanlık verdi.

  Akademik kariyerinden sonra bir süre Türkiye’nin en büyük özel bankasında görev yaptı. Ancak içindeki girişimcilik aşkının ağır basmasıyla istifa edip, ODTÜ’den arkadaşlarıyla yüksek lisans tezlerini ürüne çevirdi. Ürün çerçevesinde kurdukları firma Türkiye’nin yatırım yapılması en iyi 15 şirketi arasına girdi. Bu süreç içerisinde Somera ile tanıştı ve onun yönetimini üstlendi. Somera’yı bir sene içerisinde %500 büyüterek, sosyal medya takibi ve analizi alanında öncü bir firma haline getirdi. Hedefinde Somera’yı sosyal medya denince Türkiye’de ilk akla gelen şirket haline getirmek var. 

 • Arda MENDEŞ SEMrush
  Türkiye Temsilcisi

  Arda Mendeş, Doğan Online bünyesinde SEO Danışmanı olarak görev aldıktan sonra SEOzeo’da SEO Direktörü olarak çalışıp Modanisa.com’da SEO Manager olarak görev aldı. Şuanda SEMrush Türkiye temsilcisi olan Arda Mendeş, üç vaka analizi yayınladı ve pazar analizleri vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

 • Billur ERTUĞRUL Dekatlon Buzz
  Social Media Group Head

  Billur Ertuğrul, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden mezun olup eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi yüksek lisansı ile devam etmektedir.

  Uzun bir sure Ankara Üniversitesi TÖMER’de Türkçe okutmanlığı görevini yürüten Billur, bu sayede eğitmenlik deneyimi kazanmış ve dünya insanını, farklı kültürleri yakından tanıma imkanı bulmuştur. Buradan edindiği kazanımlar hem yöneticilik faaliyetlerinde hem de markaların lokal ve global iletişim çalışmalarına katkıda bulunmuştur.

  2010 yılında başladığı sosyal medya yolculuğunda da birçok büyük markanın sosyal medya marka mimarisinin oluşmasında, sosyal medya kampanya süreçlerindeki stratejilerinin yaratılmasında ve yürütülmesinde aktif rol almıştır

  Şu an ise Türkiye’nin en büyük dijital reklam ajanslarından biri olan Dekatlon Buzz’da sosyal medya yöneticisi olarak görev almaktadır.

 • Furkan REİS Red And Grey Media
  Kurucu Ortak

  Furkan Reis, Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamladıktan sonra yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

  Dijital dünyada farklı pozisyonlarda görev aldıktan sonra eğitim alanına Google ile devam etmiştir. İki yıl boyunca yüzlerce sektör profesyoneline Arama Motoru Reklamcılığı eğitimi vermiştir. Dijital pazarlama konusunda bilgi birikimini müşterilerine sunabilmek için halen Red and Grey Dijital Medya Ajansı’nda Genel Müdürlük görevini yürütmektedir.

 • Ali ERKURT 4129Grey
  Dijital İletişim Grup Başkanı

  Ali Erkurt 4129Grey’de dijital iletişim grup başkanı olarak görev yapmaktadır.

  Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Ali Erkurt, lisans öğrenimi boyunca Reklam Atölyesi’nde reklam yazarı, editör ve sanal koordinatör olarak görev yaptı. Dijital pazarlama, sosyal medya, reklam ve pazarlama üzerine uzun yıllardır blog yazarlığı yapıyor, seminer ve eğitimler veriyor.

  Bugüne kadar strateji, reklam yönetimi ve yaratıcı ekip lideri olarak çalışan Erkurt, pek çok reklam ve pazarlama ödülünün de sahibidir. Ali Erkurt halen 4129Grey’de Dijital İletişim Grup Başkanı olarak çalışmaktadır.

hemen kaydol

BAŞVURU FORMUNU DOLDURUN

Dijital Maraton eğitim ücretlerini inceleyerek, tüm eğitimleri alabilir veya seçtiğiniz eğitim programlarına katılabilirsiniz.